středa 4. května 2011

Trochu se spožděním... Ale přece- OVA

Takže, je to tady, nová OVA, tentokrát o smrtkách, konkrétně o Grellovi a Willovi.
Spam! Budu tu psát obsah děje!
Co se tam přibližně děje?
Kdy se děj odehrává, to je otázka... Každopádně to začíná tím, že Will má za úkol zaučit nové mladé smrtky. V tom mu má pomáhat Grell. Pokud taky nechápete, proč mu má pomáhat zrovna Grell, je to vysvětleno hned na začátku. Prý Grell nemá rád nováčky, ale dělá to kvůli Willovi, chce být opět v jeho společnosti. To je tam dále taky rozebráno.
OVA se zabírá především minulostí a to závěrečnou zkouškou Grella a Willa. Zkouška probíhala ve dvojicích a Grellovi byl do dvojice přidán Will. Ani jeden z toho nebyl zrovna nadšený, víc ale překvapivě Grell (měl lepší známky než Will, chápete to někdo? :D). Nejprve jsou to dva rivalové. Moc rádi se nemají. Za úkol dostanou postarat se o duši jednoho spisovatele. Mají ho nějakou dobu pozorovat a získat jeho vzpomínky až v určené datum. To je první zádrhel (jestli jsem to správně pochopila, Grell ho chce zabít hned a tak se pohádají s Willem a Will to odnese...). Nakonec ho tedy pozorují. Will se o něm chce dozvědět víc a tak se dokonce odváží k tomu zavést s mužem hovor a přečíst si jeho knihu. To se nelíbí Grellovi. Začnou se tam hádat a muž si všimne malé doslova kosy zavěšené na Grellově opasku. Will mu vysvětlí, že je to kosa smrti a taky mu poví o tom, že má zanedlouho zemřít, což se opět nelíbí Grellovi a začne tam Willa kosou ohrožovat. Jenže muž jim nevěří a myslí si o nich, že jsou to herci (odtud pochází Grellova fráze "Já jsem herečka"). Grell se tou myšlenkou nadchne a potvrdí mu to. Mladíka po setkání s dvojicí smrtek dostane skvělý nápad na obsah jeho nové knihy "Will the reaper", která je právě o smrtce Willovi. Nestihne ji však vydat, protože je ještě před tím přejet dostavníkem. Ještě před tím se opět porve Will s Grellem, tentokrát má však navrch Will a tentokrát se snad poprvé projeví Grellova úchylnost a jeho pozdější "radar na fešáky" se tím pravděpodobně spustí (Will ho nakopne do zadku... :D), takže se o vzpomínky mladíka musí postarat Will sám. Jenže mladík nechce zemřít a tak se jeho vzpomínky začnou bránit, sejmou Willovi brýle a on je tak skoro slepý... Do Willa se pustí vzpomínky (asi to musí fakt naštvat, když vám dá vzpomínka po držce :D) a kdyby mu nepomohl Grell, asi by to s ním špatně dopadlo. Naštěstí se ale společnými silami dokážou o vzpomíky postarat a úspěšně splní zkoušky. Potom získají pravé smrtkovské brýle a minulost má správný happy end.
Pak se děj vrací do přítomnosti, ale tam už se neděje nic zajímavého, takže tak... :D Jo, je to hodně chaotické, opět se mi to nelíbí, ještě to lpánuju znovu přepsat, ale to až po tom, co to uvidím s českými titulky a pochopím úplně všechno :D.
P.S.: Will je tam strašně roztomilej (za mlada) :D
P.S.2.: Bude článek s fotkama zvlášť, páč je jich trochu víc... :D

Žádné komentáře:

Okomentovat